włoska restauracja w centrum Krakowa

Wyjątkowa włoska restauracja
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie dania

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. restaurants main market square krakow Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, piada i liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *